Degintos medienos SPA zona, pirtis

Pirtis iš degintos medienos, dar žinoma kaip „Yakisugi“ arba „Shou Sugi Ban“ technologija apdorotos medienos pirtis, sparčiai populiarėja Lietuvoje, siūlydama ne tik išskirtinę išvaizdą, bet ir ilgaamžiškumą bei praktiškumą. Šis senovės japonų metodas, kai medienos paviršius yra apdeginamas atvira liepsna, suteikia jai ypatingų savybių, idealiai tinkančių pirties statybai ir eksploatacijai. Straipsnyje gilinsimės į šios unikalios pirties privalumus, aptarsime ekspertų įžvalgas bei pateiksime klientų atsiliepimus.

Vis daugiau žmonių, ieškančių kokybiškų ir ilgaamžių sprendimų savo poilsio erdvėms, renkasi būtent degintos medienos pirtis. Tai ne tik estetiškai patrauklus, bet ir ekologiškas pasirinkimas, užtikrinantis ypatingą pirties atmosferą ir komfortą. Deginta mediena pasižymi padidintu atsparumu drėgmei, ugniai, kenkėjams bei puvimui, todėl tokia pirtis tarnaus ilgus metus, nereikalaudama sudėtingos priežiūros.

Kodėl verta rinktis pirtį iš degintos medienos?

Pirtis iš degintos medienos yra vertingas pasirinkimas dėl daugelio priežasčių, įskaitant jos išskirtinį patvarumą, estetiką ir nedidelius priežiūros reikalavimus. Deginimo procesas pakeičia medienos struktūrą, užverdamos jos poros, todėl ji tampa ženkliai atsparesnė aplinkos poveikiui.

Pagrindiniai privalumai:

  1. Ilgaamžiškumas: Deginta mediena yra itin atspari drėgmei, puviniui, grybeliams ir vabzdžių invazijai. Tai reiškia, kad jūsų pirtis tarnaus dešimtmečius, išlaikydama savo kokybę ir išvaizdą. Kai kurie šaltiniai teigia, kad tinkamai apdorota ir prižiūrima deginta mediena gali tarnauti net iki 80 metų.
  2. Estetika: Deginimo procesas suteikia medienai unikalų, sodrų atspalvį – nuo tamsiai rudos iki anglies juodumo – ir išryškina jos natūralią tekstūrą bei raštą. Kiekviena lenta tampa savotišku meno kūriniu, suteikiančiu pirčiai išskirtinio charakterio ir prabangos pojūtį.
  3. Atsparumas ugniai: Nors tai gali skambėti paradoksaliai, deginta mediena yra sunkiau uždegama nei neapdorota mediena. Deginimo metu susidaręs anglies sluoksnis veikia kaip antipirenas, lėtindamas ugnies plitimą.
  4. Matmenų stabilumas: Dėl terminio apdorojimo mediena mažiau reaguoja į drėgmės ir temperatūros svyravimus, todėl yra mažesnė tikimybė, kad ji deformuosis, susitrauks ar išsiplės.
  5. Ekologiškumas: Medienos deginimas yra natūralus procesas, kurio metu nenaudojamos cheminės medžiagos, įprastai naudojamos medienos impregnavimui. Tai daro degintą medieną draugiškesniu aplinkai pasirinkimu.
  6. Lengvesnė priežiūra: Degintos medienos pirtis nereikalauja dažno dažymo ar lakavimo. Norint išlaikyti spalvą ir apsaugines savybes, pakanka periodiškai ją nuvalyti ir, jei reikia, atnaujinti specialia alyva.

Kokia mediena tinkamiausia pirties deginimui?

Optimaliam rezultatui pasiekti ir ilgaamžei pirčiai užtikrinti, svarbu pasirinkti tinkamą medienos rūšį deginimui. Nors teoriškai galima deginti įvairią medieną, kai kurios rūšys dėl savo savybių yra tinkamesnės ir suteikia geresnį estetinį bei funkcinį rezultatą.

Dažniausiai pirtims deginti naudojamos šios medienos rūšys:

  1. Eglė ir pušis: Tai populiariausios ir sąlyginai nebrangios spygliuočių medienos rūšys. Deginant eglę ar pušį, išryškėja jų tekstūra, o pati mediena tampa atsparesnė. Svarbu rinktis kokybišką, gerai išdžiovintą medieną.
  2. Maumedis: Sibirinis maumedis yra ypač vertinamas dėl savo natūralaus atsparumo drėgmei ir puviniui. Deginimas dar labiau sustiprina šias savybes, todėl maumedžio pirtis bus itin ilgaamžė. Jis pasižymi gražia tekstūra ir sodresne spalva po deginimo.
  3. Kedras: Nors brangesnis variantas, kedras yra vertinamas dėl savo aromatingumo ir puikių atsparumo savybių. Degintas kedras atrodo prabangiai ir išskirtinai.
  4. Alksnis ir drebulė: Šios lapuočių medienos rūšys taip pat gali būti naudojamos, ypač pirties interjerui. Jos mažiau įkaista, todėl tinka gultams. Deginta drebulė ar alksnis gali įgauti įdomių atspalvių ir tekstūrų.

Renkantis medieną, svarbu atsižvelgti ne tik į jos savybes, bet ir į tai, kokį galutinį estetinį vaizdą norima pasiekti. Skirtingos medienos rūšys po deginimo atrodys skirtingai.

Kaip vyksta medienos deginimo procesas pirčiai?

Medienos deginimas pirčiai, arba „Yakisugi“ technologija, yra kruopštus procesas, reikalaujantis žinių ir patirties. Nors pagrindiniai principai yra panašūs, skirtingi meistrai gali taikyti šiek tiek varijuojančias technikas, norėdami išgauti specifinį rezultatą.

Pagrindiniai medienos deginimo etapai:

  1. Medienos paruošimas: parenkama tinkama, sausa mediena. Ji gali būti obliuota arba ne, priklausomai nuo norimo galutinio efekto.
  2. Deginimas: Medienos paviršius yra veikiamas aukšta temperatūra naudojant specialius dujinius degiklius arba krosnis. Deginimo laipsnis ir intensyvumas priklauso nuo medienos rūšies ir pageidaujamos išvaizdos. Galima išgauti nuo lengvai paskrudusio paviršiaus iki giliai anglimi padengto sluoksnio.
  3. Valymas (šveitimas): Po deginimo nuo medienos paviršiaus specialiais šepečiais nuvalomi suodžiai ir palaidi anglies likučiai. Šis etapas leidžia atskleisti medienos tekstūrą ir paruošti paviršių tolesniam apdorojimui. Priklausomai nuo šveitimo intensyvumo, galima išgauti skirtingus paviršiaus lygumus ir raštus.
  4. Plokštės aušinimas ir plovimas: Kai kuriais atvejais, ypač po intensyvesnio deginimo, mediena yra plaunama vandeniu, kad atvėstų ir galutinai pasišalintų smulkios dalelės.
  5. Alyvavimas (impregnavimas): Paskutinis etapas – medienos padengimas natūraliomis alyvomis. Alyva įsigeria į medieną, ją papildomai apsaugo nuo drėgmės, UV spindulių ir suteikia galutinį estetinį vaizdą, paryškindama spalvą ir tekstūrą. Naudojamos specialios, karščiui atsparios alyvos, tinkamos pirtims.

Kiekvienas etapas yra svarbus norint užtikrinti galutinio produkto kokybę, ilgaamžiškumą ir estetinį patrauklumą.

Ar degintos medienos pirtis yra brangi investicija?

Taip, pirtis iš degintos medienos dažniausiai yra brangesnė investicija lyginant su pirtimi, statyta iš neapdorotos ar tradiciškai impregnuotos medienos. Aukštesnę kainą lemia pats medienos apdirbimo procesas – „Yakisugi“ technologija yra daug laiko ir rankų darbo reikalaujantis metodas.

Kas sudaro kainą:

  1. Medienos kaina: Kokybiškos, deginimui tinkamos medienos (pvz., maumedžio, kedro) kaina yra aukštesnė nei standartinės eglės ar pušies.
  2. Deginimo procesas: Specializuota įranga, dujų sąnaudos ir kvalifikuotų meistrų darbas reikšmingai prisideda prie galutinės kainos. Kiekviena lenta apdorojama individualiai.
  3. Papildomas apdorojimas: Valymas, šveitimas ir kokybiškas alyvavimas taip pat yra būtini etapai, didinantys sąnaudas.
  4. Montavimo darbai: Nors pats montavimas gali būti panašus į įprastos pirties, degintos medienos dailylentės gali reikalauti kruopštesnio ir atidesnio darbo.

Tačiau svarbu vertinti ne tik pradinę investiciją, bet ir ilgalaikę naudą. Dėl savo ilgaamžiškumo ir minimalios priežiūros, degintos medienos pirtis ilgainiui gali atsipirkti, nes sumažėja remonto ir atnaujinimo kaštai. Be to, tokia pirtis neabejotinai padidina nekilnojamojo turto vertę dėl savo unikalumo ir estetinio patrauklumo. Pavyzdžiui, degintos pušies ar eglės dailylentės gali kainuoti nuo 30-40 EUR/m², o deginto maumedžio – apie 60 EUR/m² ir daugiau, priklausomai nuo apdirbimo lygio ir tiekėjo.

Kaip prižiūrėti degintos medienos pirtį?

Tinkama priežiūra užtikrins, kad jūsų degintos medienos pirtis ilgai išliks graži ir funkcionali. Nors deginta mediena yra atsparesnė nei įprasta, tam tikrų priežiūros rekomendacijų reikėtų laikytis.

Priežiūros patarimai:

  1. Reguliarus valymas: Po kiekvieno naudojimosi pirtimi, rekomenduojama ją išvėdinti ir leisti natūraliai išdžiūti. Sienas ir gultus galima nuvalyti drėgna, švaria šluoste. Venkite agresyvių cheminių valiklių, kurie gali pažeisti medienos paviršių ar alyvos sluoksnį.
  2. Alyvavimo atnaujinimas: Priklausomai nuo pirties naudojimo intensyvumo ir aplinkos sąlygų, degintos medienos paviršių gali tekti periodiškai atnaujinti specialia alyva. Dažniausiai tai daroma kas kelerius metus. Alyvavimas padeda išlaikyti medienos spalvą, apsaugo nuo drėgmės įsiskverbimo ir palengvina valymą. Lauko sąlygomis esančioms pirties dalims alyvavimas gali būti reikalingas dažniau.
  3. Vėdinimas: Geras vėdinimas yra būtinas bet kokiai pirčiai, įskaitant ir pagamintą iš degintos medienos. Jis padeda pašalinti drėgmės perteklių ir apsaugo nuo pelėsio ar grybelio atsiradimo.
  4. Mechaninių pažeidimų vengimas: Saugokite medienos paviršių nuo aštrių daiktų ar stiprių smūgių, kurie galėtų pažeisti anglies sluoksnį ar pačią medieną.
  5. Specialistų konsultacija: Jei pastebėjote kokių nors medienos pokyčių ar pažeidimų, kreipkitės į specialistus, kurie įrengė pirtį arba dirba su deginta mediena. Jie galės patarti, kaip geriausiai išspręsti problemą.

Laikantis šių paprastų priežiūros taisyklių, jūsų pirtis iš degintos medienos džiugins jus savo grožiu ir funkcionalumu daugelį metų.

Ekspertų nuomonės ir klientų atsiliepimai

Ekspertų įžvalgos:

Pasak statybų ir medienos apdirbimo specialistų, degintos medienos technologija yra vienas efektyviausių būdų natūraliai apsaugoti medieną ir prailginti jos tarnavimo laiką. „Degimo procesas ne tik suteikia medienai išskirtinę išvaizdą, bet ir struktūriškai ją pakeičia, padarydamas ją atsparesnę drėgmei, ugniai bei kenkėjams. Tai ypač aktualu pirtims, kur mediena nuolat veikiama didelių temperatūros ir drėgmės svyravimų,“ – teigia medienos technologas A. Kazlauskas.

Architektai taip pat vertina degintos medienos estetinį potencialą. „Deginta mediena leidžia sukurti labai modernius, tačiau kartu ir natūraliai į aplinką įsiliejančius pastatus. Pirtyse ji sukuria ypatingą, šiek tiek paslaptingą ir labai jaukią atmosferą. Kiekviena lenta yra unikali, todėl ir visa pirtis tampa išskirtiniu objektu,“ – dalijasi architektė Rūta J.

Klientų atsiliepimai:

Daugelis pirties iš degintos medienos savininkų džiaugiasi savo pasirinkimu.

„Ilgai svarsčiau, kokią pirtį statyti sodyboje. Pasirinkau deginto maumedžio ir nesigailiu nė minutės! Atrodo nuostabiai, o svarbiausia – beveik jokios priežiūros. Draugai kaskart aikčioja iš nuostabos,“ – pasakoja Tomas iš Vilniaus rajono.

„Mūsų šeimai pirtis yra atsipalaidavimo oazė. Norėjome kažko ypatingo ir ilgaamžio. Degintos medienos pirtis pranoko visus lūkesčius. Ypač patinka tas švelnus, natūralus medžio kvapas ir unikali sienų tekstūra. Be to, žinojimas, kad tai ekologiškas sprendimas, taip pat džiugina,“ – teigia Jurgita iš Kauno.

Vienas klientas, įsirengęs pirtį savo kaimo turizmo sodyboje, pastebi: „Svečiai labai teigiamai vertina pirties išvaizdą ir atmosferą. Dažnai klausia apie pačią degintos medienos technologiją. Tai tikrai tapo vienu iš mūsų sodybos traukos objektų.“

Šios įžvalgos ir atsiliepimai patvirtina, kad pirtis iš degintos medienos yra verta dėmesio investicija, sujungianti tradicijas, inovatyvias technologijas, ilgaamžiškumą ir nepakartojamą estetiką jūsų tobulam poilsiui.

Facebook
Youtube
Viber
SPA zona su deginta mediena

SPA zona su deginta mediena

Kunigiškėse pastatyta įšskirtinę SPA erdvę su degintos medienos apdaila.

Šių metų gegužę Kunigiškėse pastatyta įšskirtinė SPA erdvė su degintos medienos apdaila. Šio projekto ypatingu akcentu tapo UAB „Eco Facade“ įrengta degintos medienos apdaila, kuri papuošė pirties fasadą, interjerą bei elegantišką terasą aplink baseiną. Pasirinkta degintų dailylenčių spalva – subtili ir moderni „4315 Ash grey“ (pelenų pilka).

UAB „Eco Facade“, žinoma dėl savo aukštos kokybės ir inovatyvių sprendimų medienos apdailos srityje, šiame projekte pritaikė senovinę japonų medienos apdirbimo techniką Yakisugi, vakaruose dar vadinama „Shoi Sugi Ban“. Šis metodas ne tik suteikė medienai unikalų estetinį vaizdą, bet ir ženkliai pagerino jos eksploatacines savybes – padidino atsparumą drėgmei, ugniai, kenkėjams bei prailgino tarnavimo laiką.

Naujosios SPA zonos pirties fasadas, padengtas „4315 Ash Grey“ atspalvio deginta mediena, harmoningai įsiliejo į Kunigiškių gamtinį kraštovaizdį, kartu pabrėždamas pastato modernumą. Interjere degintos medienos elementai sukūrė jaukią, natūralią ir atpalaiduojančią atmosferą, idealiai tinkančią poilsiui ir sveikatinimui.

Ypatingas dėmesys buvo skirtas ir lauko erdvei – terasa aplink baseiną taip pat įrengta naudojant „Eco Facade“ degintas dailylentes. Tai užtikrino ne tik estetinį vientisumą, bet ir praktiškumą. Deginta mediena yra maloni vaikščioti basomis, mažiau įkaista saulėje ir yra atspari slydimui, kas ypač svarbu baseino zonoje.

Džiaugiamės galėję prisidėti prie šio projekto Kunigiškėse,“ – teigia UAB „Eco Facade“ atstovas. „Deginta mediena yra puikus pasirinkimas SPA objektams, vertinantiems ne tik grožį, bet ir ilgaamžiškumą bei ekologiškumą. „4315 Ash grey“ spalva suteikė elegancijos ir šiuolaikiškumo, o Yakisugi technologija užtikrino, kad apdaila tarnaus ilgus metus, džiugindama lankytojus savo nepakartojama tekstūra ir savybėmis.

Šis projektas yra dar vienas puikus pavyzdys, kaip modernios technologijos ir senosios tradicijos gali susijungti, kuriant tvarius ir estetiškai patrauklius sprendimus.

Mes dirbame:

Darbo dienomis: 8.00 – 17.00

Savaitgaliais: nedirbame

Palikti atsiliepimą

Kaip mus rasti:

Plytinės skgatvė 23, Kuršėnai, Šiaulių r.

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

+37064766963

Mes soc. tinkluose